Jdi na obsah Jdi na menu

Realitní plán

 

Realitní plán

 1. Základní informace

  Realitní plán je nástrojem v oblasti prodeje a pronájmu nemovitosti. Tento produkt umožní vlastníkovi prodat nebo pronajmout nemovitost bez tradiční realitní kanceláře a placení provizí.

 2. Princip

  Tento produkt vychází vstříc chytrým vlastníkům, kteří chtějí ušetřit na placení provizí, vydělat více, prodat rychleji nebo ušetřit čas. Realitní plán usnadní takovému vlastníkovi celý proces prodeje, umožní mu dostat za nemovitost spravedlivou cenu a prodat ji rychle. Umožní každému vlastníkovi připravit a realizovat profesionální prodejní a reklamní kampaň nemovitosti za velmi výhodných podmínek, srovnatelných s podmínkami tradičních realitních kanceláří. Jak to funguje? Jak si takový plán připravit? Velmi jednoduše. Celý proces je možné rozdělit do následujících jednoduchých kroků:

  1. Kolik času mám na prodej?

   V prvním kroku si na tuto otázku musíte velmi poctivě odpovědět. Zda ji potřebujete prodat rychle tzn. do měsíce, nebo Vám stačí běžná doba dvou až šesti měsíců, či zda s prodejem nespěcháte a máte na prodej delší dobu.

  2. Za kolik chci nemovitost prodat nebo pronajmout?

   Pokud znáte odpověď na předchozí otázku, bude i odpověď na tuto poměrně snadná. V případě, že potřebujete prodat do jednoho měsíce musíte prodávat za méně než je běžná cena této nemovitosti. Prostor ke snížení máte. Ušetříte na provizi realitní kanceláři, tak snižte cenu v tomto poměru. Prodáte rychleji a dostanete ty samé peníze, jakou byste dostali od tradiční realitní kanceláře, ale velmi pravděpodobně za mnohem delší dobu. Pokud máte na prodej běžnou dobu dvou až šesti měsíců, není důvod ke snižování ceny. Stanovte cenu, tak jak byste ji prodávali přes tradiční realitní kancelář a začněte ji nabízet. Prodáte stejně rychle jako realitní kancelář, ale nebudete platit provizi a vyděláte víc, desítky až stovky tisíc, tolik kolik by činila provize realitní kanceláři. Nebo máte-li na prodej více času, stanovte cenu výš a začněte prodávat. Prostor a čas ke snižování ceny máte dostatečný a třeba najdete kupce, který bude z nějakého důvodu ochoten zaplatit více než byste očekávali.

  3. Jak moc se chci v prodeji nebo pronájmu nemovitosti angažovat osobně?

   Pokud již víte ČAS A CENU, pak již zbývá se jen rozmyslet jak moc se budete v prodeji osobně angažovat. Můžete si celý prodej zařídit zcela ve vlastní režii, nebo jednotlivé kroky přenechat na jiných. Můžete si zachovat anonymitu a svěřit vyřizování telefonátů našim operátorkám, nechat místo sebe kontakt na finančního poradce, který vyřizuje financování pro kupce, můžete použít vzor smlouvy o prodeji nemovitosti, nebo využít zvýhodněných služeb s námi spolupracujících poradců, můžete využít odhadců…

Pokud jste udělali všechna potřebná rozhodnutí, pak již jen zbývá vybrat si ze zdola uvedených možností, odsouhlasit obchodní podmínky a nastavit parametry Vašeho profesionálního realitního plánu. Nebudete muset opouštět nemovitost pokaždé, když nějaký makléř bude chtít vaši nemovitost ukázat. Nebo uklízet! Schůzky si budete domlouvat, jak vám to bude vyhovovat. Nebudete muset telefonovat „tam a zpátky“ makléři a on Vám, pokud dojde na cenová jednání. Když jednáte přímo s konkrétním zájemcem, jde vše jednoduše, jako po másle, v několika minutách a s úsměvem.